CRIDO: “Populizm penalny – prawo karne w mediach i w rzeczywistości”

12 KWIECIEŃ 2019, 16:00-18:00
Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku (ul.Warszawska 63), sala 318

Populizm penalny jest zjawiskiem często wykorzystywanym w mediach, polega na kształtowaniu przepisów karnych z ograniczonym udziałem ekspertów pod wpływem emocji lub w oparciu o inne przekonania. Ma zazwyczaj charakter represyjny.

Ekspert CRIDO pokaże jak wygląda naprawdę prowadzenie spraw karnych (np. wypadki samochodowe, sprawy o molestowanie seksualne itd.), spraw karnych gospodarczych (oszustwa itd.), co pokazują w mediach, co się potem dzieje w sądzie itd. Uczestnicy szkolenia będą mogli przeanalizować kilka stanów faktycznych, omówić konkretne przypadki i ich rozwiązania.

CRIDO zapewnia przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe, oraz pomaga im rozwijać innowacyjną działalność.

Zapisz się na ten warsztat:

Imię*:

Nazwisko*:

E-mail*:

Telefon*:

Uczelnia*:

Kierunek i rok studiów*:

Wybierz plik CV*:


Klikając przycisk zapisz się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu wysyłania zaproszeń na organizowane przez nas warsztaty drogą mailową. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych są Drogowskazy Kariery® z siedzibą na ul. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok. 21, 00-325 Warszawa.